Ortopedie, Nemocnice Sokolov, Slovenská 545, 356 01 Sokolov | tel.: 352 307 342

Ortopedie Sokolov

Ortopedické oddělení Sokolov

Ortopedické oddělení

poskytuje odbornou specializovanou péči nemocným – dětem i dospělým s chorobami pohybového ústrojí.

sestry ortopedie

K rozsáhlému spektru operací patří náhrady velkých kloubů – to je kyčlí, kolen, ramen.

Zkušený tým specialistů, školených i na zahraničních klinikách, je schopen řešit i velmi složité operace, zejména tzv. revizní operace, kdy je potřeba vyměnit endoprotézu, která z různých důvodů selhala. Spolupráce s tuzemskými i zahraničními zdravotnickými firmami je základem pro možnost použití vhodného implantátu pro určité poškození kloubu.

Velký důraz klademe na operace miniinvazivní technikou. Jsou to operace zejména artroskopické – všech větších kloubů zejména kolena, ramena, hlezna , lokte. Z operací zejména ošetření poškozeného menisku částečným vyjmutím nebo sešitím, artroskopické plastiky poškozených zkřížených vazů v kolenním kloubu, operace opakujícího se vykloubení ramena provádíme i artroskopickou cestou, ošetření poškozených chrupavek v kloubech tzv. mosaikovou plastikou, kdy přenášíme chrupavku z nezátěžové zóny na poškozené místo.

Dětská ortopedie řeší i složité případy vrozených vad kyčelních kloubů, operace vrozené koňské nohy.

převazovna

Další specialitou ortopedického oddělení je i chirurgická léčba revmatiků. Jedná se zejména o operace revmatické ruky, včetně umělých náhrad drobných kloubů prstů a zápěstí. Po velkých operacích pobývají operovaní několik dní na jednotce pooperační péče, kde personální a technické vybavení snižuje nebezpečí pooperačních komplikací na minimum.

Již zde začíná pooperační rehabilitace. Po návratu na standardní ortopedické lůžko pokračuje rehabilitace pod dohledem zkušených rehabilitačních pracovnic, které jsou součástí našeho týmu. Zde se můžeme pochlubit i pěknou tělocvičnou s kompletním vybavením speciálními rehabilitačními přístroji přímo na oddělení což má velmi málo ortopedických pracovišť.

Naše pacienty samozřejmě kontrolujeme i po propuštění až do úplného uzdravení. Pacienty po umělých náhradách sledujeme zpravidla 1× za rok.

Pacienti se k nám mohou objednat na ambulantní vyšetření na tel. 734 437 866 – objednávání je možné od 7–8hod a od 14–15hod.

Partneři


Kontakt

Lůžkové oddělení
Návštěvní hodiny od 15-19.00
tel.: 352 520 342

Zvětšit mapu